K A S

Izstāde "½ un ½"
09.09.2017.-11.09.2017.
Galeijā Low un kim? Laikmetīgās mākslas centrā

Mākslinieces – Monta Andžejevska, Liāna Mihailova, Laura Kļava, Ance Kazaka (KAS III kurss)

Baltās nakts pasākumu programmas ietvaros apmeklētāji tika aicināti doties pastaigā uz diviem pieturas punktiem. Projekta ½ un ½ autores Monta Andžejevska, Ilze Ance Kazaka, Liāna Mihailova un Laura Kļava veidoja dubultiztādi divās dažādās mākslas galerijās. Viens no ekspozīcijas galamērķiem bija galerija Low, kur apmeklētāji nonāca hlorūdeņsmaržīgā baseina dibenā. kim? Laikmetīgās Mākslas centrs piedāvāja redzēt baseina augšpuses daļu.

Projekta idejas pamatā ir antonīmu pāri “virs - zem”, “iekšpuse - ārpuse”, izrietoši tiek radīts viens stāsts ar diviem skatupunktiem par tēmu “baseins”. Galerijā Low tika simulēta baseina iekšpuse, vizuāli un audiāli radot iespaidu, ka apmeklētājs atrodas zem ūdens. Uz sienām stiprinājās flīžu triptihi un neatkarīgi viengabalaini flīžu fragmenti, kas acīgam apmeklētājam ļāva saredzēt ilustrācijas ar neveikli peldošām kundzēm. Telpas vidū griestos šūpojās cilvēklieluma masīva dāma melnā peldkostīmā. 3D printētais modelis ne vien atklāj materiāla īpatnības, bet simbolizē autoru apslēpto stāstu par aisberga neredzamo daļu. Mēdz teikt, ka aisberga redzamā daļa virs ūdens ir tikai 10%, bet pārējais leduskalns ir apsegts zem ūdens līmeņa. Tā pat ir ar projekta galveno dalībnieci - korpulento kundzi melnajā peldkostīmā, kas atslābusi gremdējas baseina dziļumos, kā aisberga neredzamā daļa.

Savukārt kim? Laikmetīgās Mākslas centrā tiek radīta ilūzija par baseina virspusi. Ekspozīcija ir līdzīga galerijai Low, taču korpulentās kundzes modelim ir redzama tikai tā daļa, kas peld virs baseina ūdens līmeņa. Vizuāli izteiksmes līdzekļi tika izmantoti telpiski objekti, projekcijas un ilustrācijas. Efekta pastiprināšanai, abās izstādēs virmo hlora aromāts, spēlējoties ar apmeklētāju prātu un uztveri. Tāpat abās telpās ierīkotais audio aprīkojums tiešsaistē translēja skaņas no vienas galerijas telpas uz otru.

 

kustība  attēls  skaņa

Built with Berta.me